Nevím do jaké míry na tom pojede čistě AI tedy vesměs výpočty do 16 maximálně někdy 32 bit. A nebo se plánuje kombinovaná primárně AI s doprovodnými vědeckými výpočty, to by dávalo větší smysl u takové obludy.
Odpovědět0 0
ad spotřeba elektřiny - kam se superpočítače hrabou těžaři kryptoměn ... :-)
Odpovědět0 2
Čo máte stále s tými atómovými reaktormi?
Teraz letí eko niekde v púšti postavia slnečné kolektory a je vystarané.
Svetlo svieti -počítač ide.
Tma - PC nejde. :-)
Odpovědět0 0
Ta myšlenka použít blok jaderné elektrárny na napájení je jako příměr dobrá, ale v praxi by s tím možná byly trochu problémy. Asi by to potřebovalo ještě pěkně velkou baterku. Možnosti regulace výkonu jaderné elektrárny jsou totiž omezené a odezva na regulační zásahy pomalá. A při skokovém snížení zátěže, nebo dokonce ukončení běhu takové výpočetní obludy by bylo potřeba s tím nevyužitým výkonem elektrárny něco udělat.
Ano, téměř jistě tam nepoběží jediná úloha a zátěž se dá plánovat a řídit. Asi by však nešlo mít napájecí jaderku mimo rozvodnou síť, která může případné přebytky spotřebovat. Obecně je řízení spotřeby u velkých odběratelů zajímavý obchodně technický problém. Třeba hutě mají sjednané odběrové diagramy a za odběr nejen většího, ale i menšího množství energie jsou penalizovány.
Odpovědět3 0
Tak superpocitace, kde vlastník ma i jaderný blok už jsou. Nějaký americký institut pro atomovou energii ma vlastní, tusim 84MW elektrárnu a ma tam oocitac asi 20MW
Odpovědět0 0